Stolica Apost. o handlu ludźmi

11.05.2019 - Papież Franciszek otwiera wystawę przeciw niewolnictwu

Papież Franciszek przewodniczył w auli Pawła VI ceremonii otwarcia wystawy fotograficznej pt. „Nuns healing hearts” („Zakonnice uzdrawiają serca”). Została ona zorganizowana z okazji 10. rocznicy powstania stowarzyszenia Talitha Kum, międzynarodowej sieci osób konsekrowanych zaangażowanych w przeciwdziałanie handlowi ludźmi.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-05/papiez-franciszek-wystawa-niewolnictwo-talitha-kum.html

17.04.2019 - Watykan: trzeba zacieśnić współpracę w walce z handlarzami ludźmi

W Watykanie zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona walce z handlem żywym towarem. Franciszek podkreślił, że handel ludźmi to wielka zbrodnia przeciwko ludzkości. Wezwał też Kościół do zdecydowanej walki z wszelkimi formami tego procederu i do objęcia ofiar konkretną pomocą.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/watykan-walka-handel-ludzmi.html

17.04.2019 - S. Bonetti: w Koloseum opowiem o Drodze Krzyżowej ofiar handlu ludźmi

„Opowiem o współczesnym niewolnictwie; o tym, że Jezus wciąż cierpi na naszych ulicach, ale my nie chcemy tego widzieć” – mówi siostra Eugenia Bonetti, którą Papież Franciszek poprosił o napisanie rozważań Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum. Włoska misjonarka zaprezentowała dziś w Watykanie tekst rozważań.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/droga-krzyzowa-handel-ludzmi-koloseum.html

12.04.2019 - Nowoczesne technologie w walce z handlem ludźmi

Światowej siatce handlu ludźmi można przeciwstawić sieć Kościoła na całym świecie – mówi w wywiadzie dla Radia Watykańskiego prymas Anglii i Walii. Kard. Vincent Nichols brał udział w konferencji dotyczącej współczesnego niewolnictwa, jaka odbywała się w tych dniach w Watykanie.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/kard-nichols-niewolnictwo-spotkanie-watykan.html

11.04.2019 - Papież: handel ludźmi to wielka zbrodnia przeciwko ludzkości

Najbardziej dramatyczną formą uprzedmiotowienia człowieka nazwał Papież Franciszek handel ludźmi. Określił go jako głęboką ranę na ciele współczesnej ludzkości, zarówno dla tego, kto cierpi z jej powodu, jak i dla tego, kto ją zadaje. Ojciec Święty spotkał się dzisiaj przed południem z uczestnikami międzynarodowej konferencji poświęconej handlowi ludźmi.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-04/miedzynarodowa-konferencja-handel-ludzmi.html

10.04.2019 - Watykan: rośnie popyt na niewolniczą pracę

Do Rzymu zjechało 200 specjalistów od walki ze współczesnymi formami handlu niewolnikami. Są to przedstawiciele kościelnych organizacji, które w różnych krajach są zaangażowane w pomoc ofiarom tego procederu. Uczestniczą oni w spotkaniu zorganizowanym przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Dzielą się doświadczeniami, zacieśniają współpracę, odnosząc się do wytycznych duszpasterskich, które w tej sprawie wydał w styczniu Ojciec Święty. Jutro spotkają się z Papieżem.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/watykan-popyt-niewolnicza-praca-prostytucja.html

10.02.2019 - Rzym: kurs dla zakonnic ratujących ofiary handlu ludźmi

Skuteczna walka z przemocą na tle seksualnym i handlem ludźmi wymaga stworzenia ogólnoświatowej sieci pomocy dla ofiar. Wskazuje na to s. Gabriella Bottani, międzynarodowa koordynatorka zakonnej organizacji „Talitha Kum”, która działa w 70 krajach walcząc z niewolnictwem ludzi.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-02/siec-talitha-kum-kurs-rzym.html

10.02.2019 - Papieska modlitwa za ofiary handlu ludźmi

Ojciec Święty wezwał do zjednoczenia wysiłków w walce z haniebnym procederem handlu ludźmi i do niesienia pomocy jego ofiarom. Podkreślił, że zadanie to spoczywa nie tylko na rządach poszczególnych krajów, ale i na każdym z nas. Na zakończenie spotkania na Anioł Pański Franciszek odmówił z wiernymi specjalną modlitwę do świętej niewolnicy Józefiny Bakhity.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-02/aniol-panski-10-lutego-handel-ludzmi.html