Wiadomości

Zmuszani do pracy w niewolniczych warunkach

intencja lipiec2016 150pxZapraszamy do kolejnego gestu solidarności i troski o tych wszystkich, którzy są współczesnymi niewolnikami.

Historie osób pokrzywdzonych potwierdzają, że sprawcy dysponują szerokim wachlarzem metod werbunku i manipulacji. Wykorzystują biedę, bezradność i trudne sytuacje ludzi, którzy poszukują pracy, by zdobyć środki potrzebne do życia.

Niestety, są „okradani” nie tylko z należnej im zapłaty. Najczęściej są także pozbawiani godziwych warunków pracy, godności i prawa decydowania o sobie.

Na naszej stronie można przeczytać historię Dariusza, Marcina, Tatiany. Dramaty konkretnych ludzi spośród ponad 14 mln osób wykorzystywanych do niewolniczej pracy.

Czy liczby podane przez Międzynarodową Organizację Pracy odpowiadają rzeczywistości? Czy problem nie jest jeszcze większy? Nie znamy dokładnych danych szacunkowych. Wiemy natomiast, że za tymi liczbami kryje się wiele cierpienia, bólu i bezsilności naszych braci i sióstr.

Ta informacja powinna nas najbardziej przejąć. Chcemy więc dotrzeć do nich poprzez naszą ofiarę i modlitwę, a Pan sam wskaże nam co jeszcze możemy zrobić, by przeciwdziałać traktowaniu człowieka jak niewolnika.

Zachęcajmy siebie nawzajem do tego gestu miłosierdzia. Bóg ma moc rozerwać kajdany zła i pęta niewoli!

W łączności - Sieć Bakhita

Dla zainteresowanych: Raport-Miedzynarodowej-Organizacji-Pracy-na-temat-pracy-przymusowej-na-swiecie.html
Papież na temat wyzysku i współczesnego niewolnictwa: gosc.pl/doc/3168101.Papiez-ostro-To-krwiopijcy
FB: www.facebook.com/siecbakhita/

 

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -