Wiadomości

Droga Krzyżowa za osoby doświadczające przemocy i za ofiary handlu ludźmi

Dziękujemy i popieramy wszystkie inicjatywy grup i wspólnot parafialnych, które poprzez różne modlitewne formy pamiętają o ofiarach handlu ludźmi, a jednocześnie uwrażliwiają swoje środowiska na ten problem. Przykładem jest poniższe dzielenie, które otrzymaliśmy z Łęcznej.

W piątek, 10 marca 2017 o godz. 19.00, młodzież z grupy Pole Miłosierdzia przy Parafii św. Barbary w Łęcznej poprowadziła Drogę Krzyżową, która była ofiarowana za osoby doświadczające przemocy, a szczególnie za ofiary handlu ludźmi.

Grupa Pole Miłosierdzia już u początków swego istnienia włączyła się w akcję uwrażliwiającą na problem współczesnego niewolnictwa. Okazją ku temu był Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W ramach tego wydarzenia członkowie grupy rozdawali ulotki przedstawiające ten temat i zapraszali na wspólną modlitwę różańcową o zaprzestanie handlu ludźmi w Europie i w intencjach osób pokrzywdzonych.

Droga Krzyżowa była więc kolejną inicjatywą, która oprócz wymiaru modlitwy, miała także na celu uczulenie uczestników na cierpienie i zmagania, jakich doświadczają ofiary przemocy i handlu ludźmi. To było również bardzo konkretne zaproszenie, by nikt nie pozostał obojętny i pamiętał w swojej modlitwie o cierpiących z powodu zniewolenia i różnych form przemocy.

Rozważania były oparte na świadectwie siostry zakonnej – nowicjuszki, która została zgwałcona przez wielu mężczyzn podczas wojny domowej w dawnej Jugosławii. Dla niej doświadczenie to i jego konsekwencje były jej drogą krzyżową, którą przeżywała z Jezusem i która po wielu zmaganiach zaprowadziła ją do przebaczenia tym, którzy ją skrzywdzili. Rozważania znajdują się na www.siecbakhita.com/media/materialy/modlitwy/droga-krzyzowa.pdf

Droga krzyżowa zaprasza nas do refleksji nad naszymi krzyżami i zachęca do zastanowienia się jak ich nie zmarnować. Bo krzyż sam i pusty jest nie do wytrzymania. Krzyż tylko wtedy jest do udźwignięcia, gdy unosi Chrystusa na swych ramionach. Obyśmy mieli odwagę podejmować codzienne krzyże.

s. Elżbieta Łutnik fmm

      

   

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -