Wiadomości

Spotkanie formacyjne u Księży Pallotynów

konf pallotyni0130 czerwca 2017 roku podczas kilkudniowego Dyrektorium Formacyjnego dla Księży Pallotynów w Konstancinie-Jeziorna, mieliśmy zaszczyt jedno popołudnie poprowadzić sesje poświęcone problemowi handlu ludźmi.

Dziękujemy Księżom Pallotynom za żywe zainteresowanie tematem, otwartość na problemy społeczne i za zaproszenie!

Tematy, które zostały podjęte to: zjawisko handlu ludźmi, czynniki sprzyjające rozwojowi tego procederu, sposoby werbunku i środowiska szczególnie narażone na działanie przestępczych grup handlarzy. Przedstawiona została także sytuacja i skala zjawiska handlu ludźmi w Polsce.

Blok dotyczący prewencji i pomocy ofiarom współczesnych form niewolnictwa ukazywał konkretne sposoby włączenia się w przeciwdziałanie i zwalczanie handlu ludźmi. Uczestnicy zostali zaopatrzeni w niezbędne informacje dotyczące rozpoznawania ofiar handlu ludźmi, reagowania w kontakcie z ofiarą, a także na temat instytucji, które prowadzą wyspecjalizowaną pomoc pokrzywdzonym.

To był cenny czas - dziękujemy organizatorom i uczestnikom – Księżom Pallotynom. Mamy nadzieję, że to następny krok, by wzmocnić nasze wspólne działania przeciwko wszelkim formom niewolnictwa i wykorzystania.

      

  

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -