Wiadomości

Święta Bakhita wędruje...

st bakhita ikonaRelikwie świętej Józefiny Bakhity od kilku miesięcy pielgrzymują po domach zakonnych sióstr w Polsce. W ostatnim czasie relikwie świętej peregrynowały we wspólnotach Sióstr Pasterek, Sióstr Orionistek, Pasterzanek i Pasjonistek.

Oto krótkie relacje sióstr z wizyty św. Bakhity w tych wspólnotach.

 

Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża

W tym Świętym czasie Adwentu i Bożego Narodzenia, pochylając się nad Tajemnicą Wcielenia Boga Miłości, w naszych wspólnotach - Sióstr Pasjonistek - przeżywamy peregrynację relikwii św. Bakhity, która patronuje Sieci do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Modlitwa, refleksja nad życiem S. Józefiny Bakhity oraz charyzmat Pasjonistowski wpisany w nasze DNA duchowe niech nas otwierają na znaki czasu i dają odwagę niesienia Chrystusa najbardziej potrzebującym.

Ze św. Bakhitą oraz nasza Założycielką Sługą Bożą Marią Magdaleną Frescobaldi Capponi wołamy o uwolnienie wszystkich ofiar wszelkich form zniewolenia oraz o nawrócenie oprawców.

      

      

Kliknij, by powiększyć


 

Siostry Pasterki

Kliknij, by powiększyć

Od 3 października 2017 r. obecna jest wśród nas, w naszej kaplicy, w swoich Relikwiach Święta Józefina Bakhita. Przywitałyśmy Ją wspólnie podczas wieczornych modlitw, odmawiając Litanię ku Jej czci. Następnego dnia rozpoczęłyśmy 9-dniową Nowennę w Godzinie Miłosierdzia, polecając Bogu przez jej orędownictwo wszystkich ludzi doświadczających różnych zniewoleń, prześladowań. Modliłyśmy się za ofiary handlu ludźmi i za sprawców przemocy - za wszystkich, którzy łakną duchowego wyzwolenia i uzdrowienia. Prosiłyśmy o odwagę i światło w walce z niewolnictwem, które jest obok nas i w nas.

Przy Relikwiach modliły się także osoby nas odwiedzające, które zapoznały się z życiorysem Świętej (oglądając film) i Jej Patronatem nad Sekcją Bakhita.

Niech będzie Bóg uwielbiony w Swoich Świętych - niech Święta Bakhita oręduje za nami Pasterkami, za wszystkimi naszymi dziełami apostolskimi - i za tymi, którzy pragną duchowej wolności. 

Św. Józefino Bakhita, nadziejo współczesnych niewolników - z Tobą chwalimy Boga!

 


 

Siostry Orionistki

Kliknij, by powiększyć

Wspólnota Sióstr Orionistek z Wołomina od dwóch lat włącza się w nocne czuwania modlitewne przebiegające pod hasłem „Zamieńmy Noc w Moc Miłosierdzia”. Z tym większą radością powitaliśmy w progach Hospicjum Opatrzności Bożej, w którym posługujemy, relikwie św. Józefiny Bakhity - patronki współczesnych niewolników.

Wraz z osobami, z którymi pracujemy i żyjemy na co dzień, trwałyśmy - w geście miłosierdzia i bliskości - z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami. Poprzez zanoszoną do Boga modlitwę przez pośrednictwo świętej, w Godzinie Miłosierdzia przyzywaliśmy Miłosierdzia Bożego dla współczesnych niewolników i modliłyśmy się o przemianę serca dla sprawców ich cierpienia.

Modliliśmy się również o wrażliwe i współczujące serca dla nas samych, zdolne poruszyć się na widok krzywdy i nieszczęścia innych.

Spotkanie to było okazją do bliższego poznania osoby i życia świętej Józefiny Bakhity, obejrzałyśmy m.in. dobry, poruszający film zatytułowany „Bakhita” (polecamy!). Naszym modlitwom towarzyszył także „Piaskiem malowany Różaniec” zawierający rozważania i historie ofiar handlu ludźmi.

Dziękujemy, święta Siostro Józefino Bakhito za przesłanie, jakie nam zostawiasz wzywając do większej miłości, wrażliwości i przebaczenia. Dziękujemy za uśmiech zachęcający do świętości życia.

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -