Wiadomości

Troska o kobiety i dziewczęta wpisana w życie i charyzmat Sióstr Opatrzności Bożej

Od 13 stycznia we Wspólnotach Sióstr Opatrzności Bożej trwała peregrynacja relikwii św. Józefiny Bakhity. Wiele modlitw i refleksji popłynęło przez te dni przez jej wstawiennictwo. Nie tylko przez siostry ale i podopiecznych powierzonych naszemu Zgromadzeniu.

Za ofiary wszelkich form współczesnego niewolnictwa oraz o nawrócenie dla oprawców tego procederu modliły się mieszkanki DPS-ów, młodzież z MOS oraz dzieci z KPOW.

Troska o kobiety i dziewczęta zniewolone na różnych przestrzeniach życia jest wpisana w życie i charyzmat Sióstr Opatrzności Bożej pozostawiony przez naszą Założycielkę Sł. Bożą Antoninę Mirską.

Wielkim wyróżnieniem dla wspólnoty przemyskiej była obecność św. Bakhity w dniu Jej liturgicznego wspomnienia. W tym czasie w naszej wspólnocie 46 sióstr odprawiało rekolekcje. Uczciliśmy Świętą patronkę poprzez liturgię godzin oraz refleksję i modlitwę w intencji współczesnych niewolników.

Dziewczęta z MOS również trwały na modlitewnym czuwaniu i refleksji u stóp Świętej, która pozornie tak daleka, stała się nam wszystkim bliska (więcej na www.mos-przemysl.pl)
Świadectwo przebaczenia Bakhity pociąga serca do wychodzenia ze skorupy egoizmu i małostkowości by stać się wolnym w Chrystusie.

Św. Bakhito - nadziejo zniewolonych – otwieraj nasze serca na Bożą miłość i pomagaj nam wyzwalać się każdego dnia z naszych lęków i zniewoleń.
Sł. Boża Matko Antonino Mirska – wstawiaj się z a nami!

       

     

      

      

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -