Wiadomości

Rozkręcamy coś dobrego

Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej wspiera kobiety i dzieci, ofiary przemocy domowej i handlu ludźmi. Organizacja ta powstała w 2001 roku w Katowicach z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej (stąd imię), jak i zaangażowanych świeckich.

Lata pracy i doświadczeń z osobami, które korzystają ze schronienia i pomocy, pokazały wyraźnie braki i potrzeby, o które należy zadbać, by wyrównać start tym młodym, których rodzice nie do końca poradzili sobie z wyzwaniami codzienności.

I tak zrodził się pomysł budowy Centrum Opiekuńczo-Rozwojowego im. św. Józefa w Katowicach (www.budujemycosdobrego.pl) - miejsca dla tych, którzy będą chcieli uzupełnić i rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze, by zapewnić dzieciom to, czego potrzebują najbardziej – spokojne dzieciństwo – bazę do dobrego startu w dorosłość. Budynek w stanie surowym zamkniętym już jest! Prace trwają, funduszy brak.

Powstał zatem kolejny odważny pomysł - akcja rowerowa - rozkręcamy coś dobrego - w trakcie realizacji! Piątka młodych zapaleńców (2 panie i 3 panów) ruszyła 6 sierpnia na swoich jednośladach w trasę z Polski do Iranu. Są już trzeci tydzień w drodze i mają się świetnie. Ich poczynania można śledzić poprzez fanpejdż: www.facebook.com/pg/BigHeartBike/about/?ref=page_internal - gdzie są zdjęcia, wiadomości, krótkie nagrania video.

W miarę przemieszczania się przez Polskę, Ukrainę, Rosję, Gruzję, Armenię do Iranu, promują projekt budowy Centrum by poprzez crowdfunding pozyskać fundusze na wykończenie budynku, ale jednocześnie szerzyć świadomość na temat handlu ludźmi i praw człowieka. Nazwali się Big Heart Bike.

Zapraszamy Was serdecznie do polubienia ich akcji na fejsbuku. A może ktoś zechce dorzucić złotówkę i zbudować razem z nami coś dobrego?! Byłoby super!

Cóż więcej? Warto dodać, że akcja jest... wszechstronnie dobra, choć może trochę na wariackich papierach, bo to młoda krew na rowerach ;-) Fanpejdż prowadzi dla nich Artur, który... leży i pracuje... To brzmi wesoło na pierwszy rzut oka / ucha, a z rzeczywistością tej formy pracy możecie zapoznać się tutaj: www.lezeipracuje.pl/

Zainteresowani mogą mieć przyjemność w samodzielnym dotarciu do szczegółów poprzez www, fanpejdż, etc.

Dziękujemy za poświęcony czas! Dziękujemy za wszystkie potencjalne polubienia! Dziękujemy za wsparcie!

Aneta Grabowska


icon pdfZobacz broszurę

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -