Wiadomości

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Z inicjatywy Sieci Bakhita 18 października 2015 w niektórych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Przemyślu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.

Kampania pod hasłem „Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu” zostanie zwieńczona modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są w różny sposób wykorzystywane.

Celem kampanii jest uwrażliwianie społeczeństwa na problem współczesnego niewolnictwa oraz wezwanie do przeciwdziałania temu procederowi. Oprócz wymiaru profilaktycznego, całe wydarzenie jest także wyrazem solidarności i apelem o pomoc dla ofiar handlu ludźmi. Jedną z form solidarności z pokrzywdzonymi jest modlitewne wsparcie. Wolontariusze będą zachęcać napotkane osoby do modlitwy rozdając bileciki, które jednocześnie spełniają rolę informacyjno-edukacyjną: jak przeciwdziałać, jak reagować i gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych tym cierpieniem. Kampania przewidziana jest w formie pantomimy ulicznej i rozmowy z przechodniami.

Położenie kresu niewolnictwu zaczyna się od każdego z nas. Papież Franciszek nawołuje bardzo konkretnie: „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha(...). Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc…”

Poczujmy się przynagleni. Podarujmy trochę swojego czasu dla TYCH, którym w życiu tak wiele odebrano. Bądźmy z NIMI…

WARSZAWA – od godz. 16.00 pantomima na ulicach Starego Miasta. Wyrusza spod Kościoła św. Anny, przez Rynek, w kier. Klasztoru OO. Dominikanów na Freta. O godz. 20.00 Czuwanie modlitewne i 21.00 Eucharystia w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.

KATOWICE – od godz. 13.30 do 16.00 – flash mob na ulicach Katowic, 20.30 – 21.30 Adoracja i modlitwa w Kościele Ojców Dominikanów pw. Przemienienia Pańskiego. Pantomima uliczna przesuwać się będzie od Kościoła Ojców Dominikanów,ul. Sokolska 12, Pl. Wolności, Rynek i ulicą Staromiejską pod Kościół Mariacki.

ZAMOŚĆ – pantomima na ulicach Starego Miasta od 9.00 do 14.00. O godz. 10.00 Eucharystia, 15.45 Adoracja i 16.15 Różaniec w Kościele św. Katarzyny.

LUBLIN – pantomina uliczna od godz. 15.00. Wyrusza z Placu Zamkowego przez Plac Fary, Krakowskie Przedmieście, do Kościoła Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie odbędzie się o godz. 17. 45 Adoracja , 18. 30 Różaniec i 19. 00 Eucharystia.

WROCŁAW – godz. 17.00 – Różaniec oraz prezentacja w Kościele Uniwersyteckim.

PRZEMYŚL – pantomima po wszystkich Mszach świętych w kościele pw. Trójcy Świętej. Animacja liturgii i krótkie słowo o handlu ludźmi podczas wszystkich mszy świętych w tej parafii.

PIASECZNO – pantomima w godz. 11.00 - 14.00 - Plac przy kościele św. Anny, Rynek, Pl. Piłsudskiego i plac przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II. Krótkie słowo podczas wszystkich Mszy świętych, a o godz. 17.00 Adoracja w intencji ofiar handlu w kościele św. Anny w Piasecznie.

KRAKÓW – o godz. 20.00 adoracja w Kościele św. Wojciecha na Rynku Starego Miasta

Tych, którzy nie będą bezpośrednio brać udziału w wydarzeniach, zachęcamy, by podjęli modlitwę w swoich domach. Zamieniajmy naszą bezsilność w siłę modlitwy, pozwólmy, by ta krzywda naszych braci i sióstr poruszała nasze serca, a zaczniemy odnajdywać sposoby jak się zaangażować w tworzenie świata bez przemocy, bez wykorzystania i używania innych dla swoich korzyści.

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -