Siostry Pasjonistki przy grobie św. Bakhity

Wszystkie dzieła, inicjatywy oraz intencje członków Sieci Bakhita i tych, którzy z nią współpracują, zostały zawierzone św. s. Bakhicie przy jej doczesnych szczątkach spoczywających w Schio we Włoszech.

W niedzielę 5 sierpnia 2018 roku siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża miały okazję być przy grobie patronki Sieci Bakhita we włoskim miasteczku Schio, na północy kraju. Św. Józefina Bakhita spędziła tam ponad 40 lat swojego życia.

Obecnie jej doczesne szczątki znajdują się kościele Świętej Rodziny. Tam siostry pasjonistki zawierzyły Bogu, przez wstawiennictwo świętej, wszystkie siostry zakonne związane z Siecią Bakhita w Polsce, osoby z nimi współpracujące oraz dzieła i inicjatywy, które podejmują, szczególnie te związane z przeciwdziałaniem i pomocą ofiarom współczesnych form niewolnictwa.

To spotkanie było wyjątkowe tym bardziej, że w Polsce trwa obecnie peregrynacja relikwii św. Bakhity. W łączności z tymi, którzy modlą się w Polsce, siostry zawierzały wszystkie miejsca, które nawiedza w naszym kraju.

Duże wrażenie robi również muzeum, które siostry kanozjanki przygotowały, by przybliżyć historię życia swojej  świętej. Jest tam miejsce, gdzie zebrane są świadectwa i zdjęcia osób otrzymujących wiele łask i dostępujących cudów za wstawiennictwem św. S. Bakhity. Zebrane są także przedmioty używane przez świętą.

Pobyt tam był doświadczeniem obecności św. Bakhity i wielkiej gościnności sióstr kanozjanek, za co Bogu niech będą dzięki.

      

      

      

   

      

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -