Wiadomości

Szkolenie Sekcji Bakhita – FRIS i Analiza Transakcyjna

W dniach 24-26 września 2021 roku w gościnnych progach domu Sióstr Szarytek z ulicy Mariackiej w Poznaniu jako członkowie Sekcji i Sieci Bakhita uczestniczyliśmy w szkoleniu, którego celem było zwiększenie znajomości własnego stylu myślenia i działania oraz kompetencji komunikacyjno-społecznych. 

Warsztaty poprowadził dr hab. Krzysztof Sobieraj, psycholog, psychoterapeuta, wykładowca i teolog opierając się na polskim narzędziu diagnostyczno-rozwojowym FRIS oraz wprowadzając w tajniki podstawowych pojęć i zasad Analizy Transakcyjnej E. Berna. Obie dziedziny w widoczny sposób poszerzyły nasze horyzonty myślenia  o nas samych, zwłaszcza w kontekście procesów grupowych.

Uczyliśmy się ponadto instrukcji obsługi naszych sposobów myślenia i działania oraz zastosowania ich do zrozumienia i ulepszenia naszych relacji z innymi, zwłaszcza tych pomocowych – w miejscach, gdzie oddajemy się naszym różnorakim misjom i pracom na rzecz doprowadzenia innych potrzebujących do ich człowieczeństwa i do Boga. 

Uczestnicy szkolenia (fot. archiwum Sieci Bakhita)

Dziękujemy dobremu Bogu za ten wspólny czas oraz za osobę Pana Krzysztofa, który dzieląc się wiedzą i doświadczeniem życia, z wielkim zaangażowaniem, a jednocześnie z ekspercką lekkością i humorem inspirował nas do wejścia w głąb prawdy o sobie i kontynuowania procesu świadomego zarządzania własnymi darami i ograniczeniami, by ostatecznie móc w sposób właściwy przekraczać i oddawać siebie tam, gdzie posyła nas Bóg. 

Dziękujemy także Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, a szczególnie s. Annie, za udostępnienie miejsca, obsługę i gościnność, dzięki którym mogliśmy cieszyć się pogodną atmosferą i rodzinnym przyjęciem. 

Mamy nadzieję, że dobro, jakie otrzymaliśmy w tych dniach, przyniesie owoce w naszym codziennym życiu i posłudze. Bogu niech będą dzięki!

Fotografie: archiwum Sieci Bakhita

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -