Echa z okazji wspomnienia Św. Bakhity - 8 lutego 2020

Z okazji wspomnienia Św. Bakhity 8 lutego 2020 i VI Międzynarodowego Dnia Modlitw i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, w różnych miejscach odbyły się czuwania modlitewne i spotkania profilaktyczno-edukacyjne. Wszystkie inicjatywy miały na celu otaczać troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Był to również czas refleksji w jaki sposób zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku.

Oto kilka wydarzeń:

punktor niebieskiOd 30 stycznia rozpoczęła się Nowenna do Św. Bakhity, którą modliliśmy się wspólnotowo lub indywidualnie.

punktor niebieskiSiostry ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek Św. Pawła od Krzyża modliły się przy grobie Św. Bakhity w Schio we Włoszech.

punktor niebieskiPrzybliżając tematykę Handlu Ludźmi we współczesnym świecie, zostały nagrane audycje radiowe w Radio Plus w Warszawie przez s. Bożenę Noga ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, jak również przeprowadzone różnego typu spotkania, miedzy innymi w Świetlicy Środowiskowo – Integracyjnej „DOM JANA PAWŁA II” w Piastowie. Jest to dom, gdzie młodzi ludzie mogą spędzać czas wolny i równocześnie uczyć się podstawowych czynności, które pozwalają odnaleźć się w dorosłym życiu. Jest to również miejsce, gdzie w razie potrzeby mogą otrzymać pomoc terapeutyczna i naukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach w sposób konstruktywny.

punktor niebieskiWe wspomnienie św. Józefiny Bakhity rozpoczęło się IV już Spotkanie Ewangelizacyjne w Kórniku, przygotowane przez Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo wraz z Parafią Wszystkich Świętych. Jego temat: UZDROWIENI Z CIERPIENIA bardzo dobrze koresponduje z obchodzonym dziś Dniem Modlitwy za Ofiary Handlu Ludźmi. W związku z tym, w ramach Uwielbienia Bożego Miłosierdzia, uczestnicy zostali zaproszeni do zatrzymania się nad problemem współczesnych niewolników, po czym, szczególnie w ich intencjach, modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jutro, w drugim dniu Spotkania, powrócimy jeszcze do tego tematu. 

punktor niebieskiWe współpracy ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej została zorganizowana na KUL-u w Lublinie debata w której wzięła udział s. Bożena Noga fmm na temat „Ile jestem WART?”. W oparciu o świadectwa, doświadczenia jak również wiedzę dzieliliśmy się jak w życiu odnajdywać swoja wartość… jak na nowo ją odbudować w sobie… jak się chronić przed niebezpiecznymi środkami zewnętrznymi.

Wszystkie te inicjatywy ożywiają w nas modlitwę, aby Święta Bakhita wstawia za wieloma „Bakhitami” naszych czasów, jak również wzywają do podjęcia postaw i gestów, aby zmieniać świat wokół nas. Niech Święta Bakhita nas umacnia każdego dnia, aby zawierzać swoje życie BOGU MIŁOŚCI i otwierać się na cierpienie drugiego człowieka.

s. Bożena Noga fmm

8lutego2020 08

     

     

      

8luty2020 banner wide min

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -