Handel ludźmi porusza środowisko akademickie

Problematyka handlu ludźmi we współczesnym świecie, mimo moralnego i prawnego sprzeciwu, obowiązującego w ustawodawstwie większości krajów i narodów, nadal pozostaje zjawiskiem zbyt szeroko obecnym w tak zwanej „szarej strefie”. W grudniowym numerze półrocznika „Studium Europy Środkowej i Wschodniej” z 2020 roku, publikowanego nakładem Wydawnictwa Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, ukazał się artykuł naukowy autorstwa pani Moniki Kośmider pod tytułem „Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa”.

monika kosmiderArtykuł opublikowany na łamach półrocznika Kutnowskiej Uczelni Wyższej stanowi streszczenie pracy magisterskiej pani Moniki, pracującej na co dzień jako nauczyciel i wychowawca w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża im. Dzieciątka Jezus w Kutnie.

Jej praca magisterska pod tytułem: „Handel ludźmi jako jedno z najokrutniejszych rodzajów przestępczości zorganizowanej na świecie” została napisana pod kierunkiem dr Katarzyny Krzywińskiej w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. W treści pracy pani Monika odważnie podjęła się naukowego opracowania procederu handlu ludźmi, przyczyniając się w ten sposób do szerzenia świadomości i skali zjawiska w środowisku naukowym, które odgrywa znaczną rolę opiniotwórczą i motywującą w kwestii podejmowania konkretnych kroków zmierzających do uwolnienia dzisiejszego świata z uwłaczającego ludzkiej godności współczesnego niewolnictwa.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który kompleksowo, profesjonalnie i rzeczowo ujmuje tematykę „plagi naszych czasów” i przyczynia się do wzrostu świadomości zjawiska oraz zapobiegania temu okrutnemu procederowi.


Kliknij okładkę, by wyświetlić tekst artykułu
(PDF - 664 kb)

sesw okladka500px

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -