Nocne Czuwanie w Warszawie - ważne informacje

Nocne Czuwanie w Warszawie - ważne informacje

   Ramowy program czuwania  

  21.00 
Uroczysta EUCHARYSTIA - Słowo wygłosi ks. bp Grzegorz Ryś. W procesji z darami przyniesione zostaną m.in. marzenia ocalonych z handlu dzieci ujęte w postaci obrazów. Ofiarujemy także symbolicznie wyrażoną solidarność z ofiarami handlu ludźmi i nasze zapewnienie, że jesteśmy, nie zapomnieliśmy i pragniemy budować świat bez przemocy i zniewolenia.

  22.00 
Godzina GŁOSU, który chce być usłyszany. To czas na wysłuchanie świadectw i historii osób, które stały się ofiarami różnych współczesnych form niewolnictwa: pracy niewolniczej, wykorzystania w prostytucji i seksbiznesie, zmuszania do żebractwa i popełniania przestępstw. Te historie pobudzą nas do refleksji i zasłuchania się w krzyk tak wielu innych kobiet, mężczyzn i dzieci, których dramaty nigdy nie zostaną wysłuchane i nie ujrzą światła dziennego – z powodu lęku, wstydu, braku możliwości obrony swoich praw i innych przeszkód, czasem nawet z powodu śmierci. Refleksji towarzyszyć będą głębokie dźwięki marimby. Po każdym świadectwie nastąpi modlitwa wstawiennicza za osoby doświadczające różnego typu zniewolenia i wykorzystania.
Godzinę głosu zakończy wystąpienie s. Anny Bałchan. Podzieli się ona swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z kobietami zranionymi handlem ludźmi, ofiarami prostytucji i przemocy. Siostra Anna prowadzi Stowarzyszenie PoMOC.
List osoby ocalonej stanie się pytaniem skierowanym do każdej i każdego z nas.

Gest SOLIDARNOŚCI - Zachęta do konkretnej odpowiedzi na dramat naszych braci i sióstr. Propozycja pewnego rodzaju adopcji duchowej i zapewnienia o naszej łączności i wsparciu osób, które choć wyzwolone z niewoli, przechodzą pełen zmagań proces zdrowienia i powrotu do życia. Symbolem będą opaski, które zostaną przekazane do domów chronionych dla ofiar handlu ludźmi; m.in. w Polsce, w Niemczech, w Rumunii, w Albanii, we Włoszech, w Kenii.

  23.00  
Godzina MARYJNA - Maryja – Matka czułej miłości, Matka miłosierdzia, Matka pocieszenia. To Jej opiece, poprzez modlitwę różańcową oddamy naszych zniewolonych braci i siostry, a także tych, którzy dopuszczają się tej zbrodni.

Pomocą w rozważaniu tajemnic bolesnych posłuży animacja malowania piaskiem przygotowana przez Pracownię Katarzyny Perkowskiej (rysunkinapiasku.pl) z muzyką Piotra Kurstaka.

  24.00  
Wołanie o miłosierdzie i uwielbienie. Wielka moc jest w uwielbieniu Boga. Jezus przenika swoim miłosierdziem każdą ciemność i beznadzieję, ma moc rozerwać kajdany i wyprowadzić na wolność. W NIM jest uwolnienie, uzdrowienie, On daje nowe życie. Tak więc pomimo tak wielu dramatów, pośrodku największych otchłani ludzkiej biedy i cierpienia niewinnych, mimo łez i często bezsilności, jesteśmy powołani, aby błogosławić Boga, który jest naszym Ojcem, Panem życia i każdej historii.
Modlitwę uwielbienia poprowadzi O. Janusz Chwast OP oraz Wspólnota św. Dobrego Łotra.


  2.00   Koronka do Bożego Miłosierdzia
Ucałowanie relikwii Krzyża Świętego - W czasie czuwania będzie możliwość, aby poprzez ten znak wyznać wiarę, że krzyż - miejsce hańby, tortur, udręk - dzięki Jezusowi Chrystusowi, Jego męce i Zmartwychwstaniu przestaje być tylko lękiem i cierpieniem. Ten znak przekonuje nas o zwycięstwie życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Bóg ma moc z każdej śmierci wyprowadzić życie.

Film pt.: „Nefarious, czyli Nikczemny handlarz dusz” w reż. B. NolotaTo propozycja dla osób, które chcą poczekać do rana.
Film ten to bezkompromisowy dokument, odsłaniający mechanizmy współczesnego niewolnictwa. Zestawienie obrazów z ponad dziewiętnastu krajów świata pokazuje skalę koszmaru niewolnictwa, jakiego każdego dnia doświadczają setki tysięcy osób. (Film trwa ok. 90 minut). Projekcja odbędzie się w dolnym kościele.


Ważne informacje do planowanego wydarzenia:

* Z Dw. PKP Dojazd – Metro - stacja Uniwersytet (Uwaga! Metro kursuje do godz.3:00 i od 5:00)
* Kościół jest ogrzewany
* Możliwość zejścia do salek na kawę, herbatę i co nieco podczas czuwania
* W kościele będzie możliwość obejrzenia wystawy na temat handlu ludźmi oraz możliwość nabycia materiałów, ulotek z ważnymi infromacjami dotyczącymi przeciwdziałania temu zjawisku.

ZAPRASZAMY!

WRÓĆ do podstawowych informacji

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -