Stolica Apost. o handlu ludźmi

Papież Franciszek przewodniczył w auli Pawła VI ceremonii otwarcia wystawy fotograficznej pt. „Nuns healing hearts” („Zakonnice uzdrawiają serca”). Została ona zorganizowana z okazji 10. rocznicy powstania stowarzyszenia Talitha Kum, międzynarodowej sieci osób konsekrowanych zaangażowanych w przeciwdziałanie handlowi ludźmi.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-05/papiez-franciszek-wystawa-niewolnictwo-talitha-kum.html

„Opowiem o współczesnym niewolnictwie; o tym, że Jezus wciąż cierpi na naszych ulicach, ale my nie chcemy tego widzieć” – mówi siostra Eugenia Bonetti, którą Papież Franciszek poprosił o napisanie rozważań Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum. Włoska misjonarka zaprezentowała dziś w Watykanie tekst rozważań.

Więcej: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/droga-krzyzowa-handel-ludzmi-koloseum.html

Najbardziej dramatyczną formą uprzedmiotowienia człowieka nazwał Papież Franciszek handel ludźmi. Określił go jako głęboką ranę na ciele współczesnej ludzkości, zarówno dla tego, kto cierpi z jej powodu, jak i dla tego, kto ją zadaje. Ojciec Święty spotkał się dzisiaj przed południem z uczestnikami międzynarodowej konferencji poświęconej handlowi ludźmi.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-04/miedzynarodowa-konferencja-handel-ludzmi.html

Do Rzymu zjechało 200 specjalistów od walki ze współczesnymi formami handlu niewolnikami. Są to przedstawiciele kościelnych organizacji, które w różnych krajach są zaangażowane w pomoc ofiarom tego procederu. Uczestniczą oni w spotkaniu zorganizowanym przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Dzielą się doświadczeniami, zacieśniają współpracę, odnosząc się do wytycznych duszpasterskich, które w tej sprawie wydał w styczniu Ojciec Święty. Jutro spotkają się z Papieżem.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-04/watykan-popyt-niewolnicza-praca-prostytucja.html

Ojciec Święty wezwał do zjednoczenia wysiłków w walce z haniebnym procederem handlu ludźmi i do niesienia pomocy jego ofiarom. Podkreślił, że zadanie to spoczywa nie tylko na rządach poszczególnych krajów, ale i na każdym z nas. Na zakończenie spotkania na Anioł Pański Franciszek odmówił z wiernymi specjalną modlitwę do świętej niewolnicy Józefiny Bakhity.

Więcej:
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2019-02/aniol-panski-10-lutego-handel-ludzmi.html

Strona 1 z 7

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -