Wiadomości

„Podróż w godności: słuchaj, śnij działaj” to temat X Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi, obchodzonego 8 lutego 2024 r. Na naszej stronie prezentujemy modlitwę do św. Józefiny Bakhity oraz materiały przetłumaczone na język polski przez Misjonarzy Werbistów. W tym dniu przypada święto św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy, która jako dziecko przeżyła traumatyczne doświadczenie bycia ofiarą handlu ludźmi.

"Inni są inni! I to jest świetne!!!" To jedno z haseł z naszego szkolenia na temat różnic kulturowych w pracy pomocowej, które przeżyliśmy w Częstochowie w miniony weekend (21-23 kwietnia 2023). Naszym przewodnikiem w poznawaniu kulturowych horyzontów całego świata był Pan dr Krzysztof Sobieraj, psycholog i wykładowca.

„Droga ku godności” to temat IX Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi, obchodzonego 8 lutego 2023 r. Został on wybrany przez międzynarodową grupę młodych przedstawicieli partnerskich organizacji i czterech młodych ekspertów ds. komunikacji.

Tegoroczna edycja wydarzenia jest zaproszeniem, byśmy, w solidarności z emigrantami podjęli pielgrzymkę ku ludzkiej godności, jako pielgrzymi nadziei, idąc razem - młodzi, dorośli i dzieci, ludzie o różnych tradycjach religijnych, różnych kulturach i z różnych pokoleń.

Problematyka handlu ludźmi we współczesnym świecie, mimo moralnego i prawnego sprzeciwu, obowiązującego w ustawodawstwie większości krajów i narodów, nadal pozostaje zjawiskiem zbyt szeroko obecnym w tak zwanej „szarej strefie”. W grudniowym numerze półrocznika „Studium Europy Środkowej i Wschodniej” z 2020 roku, publikowanego nakładem Wydawnictwa Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, ukazał się artykuł naukowy autorstwa pani Moniki Kośmider pod tytułem „Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa”.

W dniach 24-26 września 2021 roku w gościnnych progach domu Sióstr Szarytek z ulicy Mariackiej w Poznaniu jako członkowie Sekcji i Sieci Bakhita uczestniczyliśmy w szkoleniu, którego celem było zwiększenie znajomości własnego stylu myślenia i działania oraz kompetencji komunikacyjno-społecznych. 

Czuwanie i uwielbienie za 10 lat istnienia Sekcji Bakhita w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, w nocy z 3 na 4 września 2021, choć stało się już pięknym wspomnieniem, to jednak budzi w nas wdzięczność i pozostawia w duszach wszystkich nas niezapomniany ślad atmosfery Bożego ducha, radości i wspólnego dziękczynienia.

Strona 1 z 12

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -