Wiadomości

Szkolenie na temat różnic kulturowych w pracy pomocowej

"Inni są inni! I to jest świetne!!!" To jedno z haseł z naszego szkolenia na temat różnic kulturowych w pracy pomocowej, które przeżyliśmy w Częstochowie w miniony weekend (21-23 kwietnia 2023). Naszym przewodnikiem w poznawaniu kulturowych horyzontów całego świata był Pan dr Krzysztof Sobieraj, psycholog i wykładowca.

W szkoleniu wzięły udział nie tylko członkinie Sekcji Bakhita, ale również siostry zakonne i osoby świeckie zaangażowane w pracę uliczną i pomoc migrantom. Dowiedzieliśmy się, czym w istocie jest kultura i jak szeroki kontekst stanowi jej obecność w naszych relacjach z innymi. Nauczyliśmy się, co może nas ograniczać w kontakcie z osobami z innych kultur oraz jak zachowywać się, by ów kontakt był budujący i ubogacający. Poznaliśmy różne koncepcje psychologiczne określające wymiary i różnice kulturowe oraz mieliśmy okazję przećwiczyć je "na własnej skórze”.

Przestrzeń szkolenia była również okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz rozmów “niedokończonych”. Tym razem naszym gościem był William Lauderdale z rozpoczynającej swą działalność w Polsce organizacji International Justice Mission.

Ufamy, że przekazana nam wiedza i doświadczenie ćwiczeń warsztatowych oraz niezliczone rozmowy przyniosą dobre owoce w naszych miejscach posługi i w kontakcie z naszymi podopiecznymi.

Fotografie: s. Katarzyna Grunwald i s. Agnieszka Ozimek

 

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -