Wiadomości

7. Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi

Zbliża się 8 lutego i liturgiczne wspomnienie Św. Józefiny Bakhity. W ten dzień przypada także 7. Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Tegoroczne hasło brzmi: „Ekonomia bez handlu ludźmi”.

Pomimo czasu pandemii dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia otoczyć naszą troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Niechaj to będzie także czas refleksji, w jaki sposób zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku.

Oto link, gdzie można zaczerpnąć propozycje na modlitwę i refleksję osobistą czy wspólnotową, wykorzystując współczesne środki masowego przekazu: http://www.siecbakhita.com/index.php/materialy/modlitwy

Od 30 stycznia rozpoczyna się Nowenna do Św. Bakhity. Jej tekst dostępny jest TUTAJ.

Również „Talitha Kum”, międzyzakonna i międzynarodowa „Sieć Sieci”, która została utworzona na Kongresie zorganizowanym w Rzymie w 2009 roku przez Międzynarodową Unię Przełożonych Generalnych (UISG, skupiającą przełożone 1900 zgromadzeń żeńskich) i przez Międzynarodową Organizacja Migracji (OIM do której należy 125 państw) proponuje maraton modlitwy online i dokumenty w różnych językach.

Wspólnie wspomagajmy tych, którzy są słabsi, bezbronni i często bezsilni wobec szerzących się form zniewolenia i wykorzystania. Niech Św. Bakhita nas umacnia każdego dnia, aby zawierzać swoje życie BOGU MIŁOŚCI i otwierać się na cierpienie drugiego człowieka.

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -