Wiadomości

Propozycja na 8 lutego

Zbliża się V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Został on ustanowiony przez Papieża Franciszka i przypada 8 lutego, we wspomnienie św. Bakhity, która patronuje współczesnym niewolnikom. Tegoroczne hasło brzmi: Razem przeciwko handlowi ludźmi.

Dołóżmy wszelkich starań, by tego dnia otoczyć naszą troską i modlitwą dzieci, kobiety i mężczyzn żyjących w sytuacjach niewoli. Niechaj to będzie także czas refleksji w jaki sposób zapobiegać handlowi ludźmi i przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy i wyzysku. 

Przygotowaliśmy z tej okazji propozycję nabożeństwa, które można wykorzystać w parafiach, wspólnotach i innych grupach. Nabożeństwo jest  obszerne, tak więc  można je zmodyfikować zależnie od potrzeb i możliwości. Najważniejsze, by nie zabrakło naszych inicjatyw i pomysłów.

icon pdfPobierz tekst nabożeństwa (PDF)

Inne materiały i propozycje modlitw można znaleźćw zakładce "Materiały" na naszej stronie (ZOBACZ)

Przyjmijmy wezwanie Papieża Franciszka i RAZEM zatroszczmy się o tych, którym odbierana jest godność i prawa. Niech nas wspomaga orędownictwo św. Bakhity.

Pobierz plakat:      JPG      PDF

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -