Wiadomości

Wspomnienia z Czuwania “MIŁOSIERDZIE DAJE ŻYCIE”

Czuwanie i uwielbienie za 10 lat istnienia Sekcji Bakhita w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, w nocy z 3 na 4 września 2021, choć stało się już pięknym wspomnieniem, to jednak budzi w nas wdzięczność i pozostawia w duszach wszystkich nas niezapomniany ślad atmosfery Bożego ducha, radości i wspólnego dziękczynienia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie czuwania i w jego bezpieczny przebieg. Piękna liturgia, muzyka i modlitwa oraz coś dla ciała - to wszystko dzieło bardzo wielu zaangażowanych osób, które nie wahały się ofiarować swego czasu, talentów i trudu, by tak poruszające czuwanie i uwielbienie mogły stać się rzeczywistością. 

Już podczas naszej nocnej modlitwy otrzymaliśmy poprzez czat świadectwo pewnej kobiety, która podzieliła się swoim doświadczeniem: 

„W 2017 roku trafiłam do Zakładu Karnego, niespłacone pożyczki dały o sobie znać, zostały mi odwieszone kary 2,5 roku pozbawienia wolności. Nie mam rodziny, byłam przestraszona... Ale pewien człowiek o mnie nie zapomniał, starszy, schorowany, dawny sąsiad, można powiedzieć - staruszek.

Po kilku dniach pobytu zostałam wywołana do odbioru paczki. Byłam zdumiona, nie liczyłam na nic, nikomu nie powiedziałam o swojej sytuacji. Ale paczka była faktycznie dla mnie. Kiedy ją odebrałam, piękną, dużą, ze wszystkimi potrzebnymi artykułami, usiadłam i się rozpłakałam. Zrobiło się zamieszanie, Panie oddziałowe się zaniepokoiły sytuacją, przyszedł wychowawca... Zaczęło się dopytywanie o przyczynę płaczu. A ja wiedziałam, że ta paczka to dowód MIŁOSIERDZIA.

Nawet teraz wśród Was w Łagiewnikach jest pewna osoba, która również okazała mi MIŁOSIERDZIE, pocieszała, odwiedzała w więzieniu, wspiera w chorobie, dzieli się żywnością i dobrym słowem. Bogu niech będą dzięki za Jego Miłosierdzie, które daruje mi przez ludzi. Amen.”

czuw lagiewniki04Fot. archiwum Sieci Bakhita

Dziś chcemy ożywić znów wspomnienia i zapytać również o Wasze odczucia i przeżycia. Czego doświadczyliście podczas tego czasu nocnej modlitwy? Co najbardziej do Was przemówiło, a może jakieś treści, słowa lub muzyka pozwoliły Wam doświadczyć Bożego Miłosierdzia? 

Niech załączone zdjęcia pomogą ożywić wspomnienia i zebrać duchowe owoce Czuwania u Źródeł Miłosierdzia.

Fotografie: archiwum Sieci Bakhita

 

czuwanie10lat plakat

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -