Wiadomości

Warsztaty o rozpoznawaniu procesu zmian

Sieć Bakhita organizuje kolejne warsztaty. Tym razem pochylimy się nad „Rozpoznawaniem procesu zmian”, a swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją podzieli się s. Anna Bałchan.

Działania podejmowana przez Sieć Bakhita koncentrują się na budzeniu świadomości w naszych środowiskach odnośnie handlu ludźmi oraz skłaniają do refleksji nad szerszym kontekstem przemocy i niesprawiedliwości, które dotykają tak wiele osób. W ramach uwrażliwiania różnych grup społecznych Sieć podejmuje organizowanie kampanii i prowadzenie różnych form profilaktyki. Wśród nich ważną rolę pełni działalność edukacyjno-szkoleniowa w zakresie zagrożeń wynikających ze współczesnych form niewolnictwa. Sieć Bakhita opiera swoją działalność na współpracy między zgromadzeniami, stowarzyszeniami i wspólnotami.

W tym roku proponujemy spotkanie w dniach 18-20 września 2020 w Ostrzycach, tym razem na północy Polski, aby dać możliwość formacji dla mieszkańców północnej i środkowej Polski. Nie wyklucza to w żadnym wypadku zgłoszeń z innych części naszego kraju.

Zaproszenie jest skierowane do:

  • sióstr, które w ramach swoich zaangażowań mogą się spotkać z tym zagadnieniem (np. katechetki)

  • sióstr, które już uczestniczyły w tego typu spotkaniach i pragną pogłębić swoją formację

  • osób świeckich, które mają kontakt ze środowiskiem ryzyka lub z innych powodów pragną zdobyć formację w tej dziedzinie.

Niech ten nadchodzący czas będzie dla nas bogaty w „miłosierną miłość”, która nas uzdalnia każdego dnia, aby zawierzać swoje życie Bogu Miłości i otwierać się na cierpienie drugiego człowieka.

Oto oficjalne zaproszenie na warsztaty oraz dodatkowe informacje.

Drodzy Członkowie Sieci Bakhita, Siostry i Bracia w powołaniu zakonnym, Przyjaciele oraz Wszyscy, którzy towarzyszą innym i pragną lepiej, bardziej świadomie nieść innym pomoc.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach organizowanych przez Sekcję Bakhita (istniejącą przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych). Tym razem pochylimy się nad „Rozpoznawaniem procesu zmian”.

Swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją podzieli się s. Anna Bałchan, psychoterapeuta, wspierająca osoby w różnych sytuacjach kryzysowych w „Stowarzyszeniu PoMoc”

Warsztaty odbędą się w dniach 18-20 września 2020 r. w domu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Ostrzycach - pięknej miejscowości na Kaszubach, położonej nieopodal Kartuz, na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego. Rozpoczęcie 18.09. o godz.17.00, zakończenie 20.09. obiadem ok. godz. 13.00.

W trakcie zajęć warsztatowych będziemy mogli nabyć umiejętności w zakresie:

* słuchania bez zadawania pytań
* rozpoznawania znaków pozawerbalnych
* czynnego wspierania
* zachowywania granic w pomaganiu

Uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania certyfikatu.

Koszt - po dofinansowaniu przez zasoby Sieci Bakhita - z wyżywieniem i noclegiem wynosi 200 zł. Prosimy o zgłoszenia do 6 września 2020 r. na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ilość miejsc ograniczona do ok. 30 osób. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe pytania proszę kierować do s. Bożeny Noga FMM nr tel. 511830116.

Z serdecznym pozdrowieniem i nadzieją na spotkanie
w imieniu Sekcji Bakhita

s. Ewa Jachimek

 

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -