Wiadomości

Relikwie św. Józefiny Bakhity u Sióstr Albertynek

W dniach 20-21 sierpnia 2019 roku gościły u nas relikwie św. Józefiny Bakhity. Były one wystawione w naszej kaplicy domowej oraz w prowadzonym przez nas Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta, z którego korzystają osoby ubogie, niepełnosprawne, w podeszłym wieku oraz osoby bezdomne. Możliwość modlitwy przy relikwiach została podana także w ogłoszeniach parafialnych.

Relikwie dotarły do nas 19 sierpnia po południu. Nasza wspólnota modliła się przy nich czytając historię życia Bakhity oraz odmawiając modlitwę różańcową z rozważaniami o Świętej.

20 sierpnia relikwie zostały przeniesione do Centrum Pomocy, gdzie wraz z grupą korzystających z pomocy oraz parafian obejrzałyśmy film dokumentalny o św. Bakhicie oraz poprowadziłyśmy półgodzinną medytację nad wymiarami współczesnego niewolnictwa.

21 sierpnia odbył się kolejny dzień modlitwy z podopiecznymi - piaskiem malowany różaniec za współczesnych niewolników. Po południu relikwie przeniesiono znów do kaplicy domowej, gdzie nawiedzane były przez osoby z parafii, które przychodziły na modlitwę indywidualną przy relikwiach Świętej Sudanki.

s. Magdalena Bella
Siostry Albertynki

       

       

        

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -