Wiadomości

Spotkanie Sekcji Bakhita

17 lutego 2021 r. w domu zakonnym Sióstr Albertynek przy Sanktuarium Ecce Homo odbyło się spotkanie Sekcji Bakhita. Wpatrzone w obraz Jezusa cierpiącego prosiłyśmy Boga, by uzdalniał nas do dostrzegania Go w ofiarach handlu ludźmi oraz dawał siłę i odwagę do przeciwdziałania wszelkim formom współczesnego niewolnictwa.

W związku z zakończeniem 3-letniej kadencji Sekcji spotkanie miało charakter wyborczy. Nowy Zarząd Sekcji kształtuje się następująco:

  • Przewodnicząca – s. Bożena Noga FMM
  • Zastępca – s. Anna Bałchan SMI
  • Ekonomka – s. Czesława Markowska SM
  • Sekretarz – s. Katarzyna Grunwald CP

Byłemu Zarządowi dziękujemy za posługę jego kadencji. Nowy zaś zawierzamy Bożej Opatrzności. Niech Jezus cierpiący w ofiarach handlu wskazuje Wam, Kochane Siostry, drogi docierania do skrzywdzonych, a ofiarom niech dodaje sił i nadziei na wyzwolenie.

Na spotkaniu podjęty został także temat przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Czujemy się wezwane do apelu przez te najbardziej bezbronne istoty, by znajdować sposoby zatrzymania procederu ukazanego w ostatnim czasie w filmie Patryka Vegi. Wkrótce przedstawimy także na naszej stronie internetowej propozycje pomocy i alternatyw dla kobiet, by te chroniły dzieci, którym dały życie.

Rozważano również kwestie organizacyjne przygotowania Ogólnopolskiego Czuwania w Intencji Ofiar Handlu ludźmi, które odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego we wrześniu tego roku. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane wkrótce. Liczymy oczywiście na Waszą obecność.

Spotkanie zakończyło się u stóp Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach. To Jemu zawierzamy dalsze działania Sekcji i wszelkie podejmowane inicjatywy oraz wszystkich, którzy wraz z nami chcą przeciwdziałać handlowi ludźmi i pomagać ofiarom, na sposób każdemu właściwy, wg stanu i możliwości.

Wołamy „Jezu ufam Tobie” i umocnione Jego Miłosierdziem ruszamy w nowy etap naszej posługi.

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -