Wiadomości

Przyjaciele Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki - „Rodzina Lavigerie”

Przyjaciele Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki – „Rodzina Lavigerie” to grupa Przyjaciół Zgromadzenia Sióstr Białych, która spotyka się systematycznie raz w miesiącu w Lublinie. Jest to czas przeznaczony głównie na modlitwę, na poznawanie duchowości i charyzmatu Sióstr, ale również czas dzielenia się w przeżywaniu własnej wiary i refleksji nad życiem.

W ostatnich latach parę razy były zapraszane osoby z Sekcji Bakhita, aby przybliżyć sytuacje współczesnego niewolnictwa w Polsce i w świecie.

Bez względu na trudności pandemii, grupa spotkała się online 13 lutego 2021 razem z S. Ewą Jachimek z Piaseczna, która dzieliła się swoja misja w ramach Misji Małgorzata. Przybliżyła sytuacje kobiet, które doświadczają zniewoleń wynikających z uwikłania w prostytucję, uzależnień od narkotyków, alkoholu. Poruszyła też temat kobiet osadzonych w wwiezieniu, do których przychodzą z Dobra Nowiną, wsparciem duchowym, materialnym i ludzka troską. Przedstawiła również metody działanie handlarzy oraz cierpienia, którego doświadczają ofiary w rękach sprawców. Zaprosiła do włączenia się w "Nocną Reakcję"- do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w I sobotę miesiąca.

Może mamy wyobrażenia z lat dziecięcych, kiedy w szkole uczyliśmy się o niewolnikach, skutych łańcuchami, zmuszanych do pracy, ubezwłasnowolnionych. Ale DZISAJ współczesne niewolnictwo nadal istnieje. I podczas tej soboty na nowo można to było sobie przypomnieć i uświadomić.

      

      

      

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -