Wiadomości

Spotkanie zarządu Sieci Bakhita

zarzad spotkanie czerwiec 150px11 czerwca 2016 w Pruszkowie odbyło się kolejne spotkanie zarządu Sieci Bakhita. Po tym spotkaniu dzielimy z Wami nasze zamiary i plany w nadziei, że będą one dla Was inspiracją i zachęcą do zaangażowania w przeciwdziałanie handlowi ludźmi. 

Spotkanie rozpoczęłyśmy wspólną modlitwą, następnie dzieliłyśmy się spostrzeżeniami na temat pracy na rzecz osób doświadczających różnego rodzaju zniewolenia i wykorzystania, którym na co dzień niesiemy pomoc i towarzyszymy. Wymiana doświadczeń, zarówno w dziedzinie pomocy ofiarom jak też profilaktyki i przeciwdziałania handlowi ludźmi, jest zawsze zachętą i inspiracją dla pozostałych. Pracujemy z kobietami znajdującymi się w sytuacjach kryzysowych, ofiarami przemocy i handlu ludźmi, z młodzieżą w ośrodkach wychowawczych, z osobami prostytuującymi się, a także osadzonymi; prowadzimy placówki opiekuńcze i schroniska. Dzielenie naszych zmagań, poszukiwań i radości było czasem wzajemnego podtrzymania i wymianą, która nas ubogaciła oraz wskazała nowe kierunki.

W dalszej części spotkania przyjrzałyśmy się inicjatywom podjętym ostatnio przez Sieć Bakhita. Noc miłosierdzia, przeżywana z dużym zaangażowaniem 8 lutego 2016r., przerodziła się w stałą modlitewną aktywność: Nocna reakcja trwa. Zostały utworzone: strona internetowa www.siecbakhita.com i facebook. Poprzez te współczesne aeropagi możemy łatwiej, szybciej i skuteczniej przekazywać informacje, podejmować profilaktykę, uwrażliwiać, pobudzać do działania, a także tworzyć wirtualną i duchową wspólnotę. W sprawozdawczej części zostały także wymienione różne prelekcje, wywiady i projekty przeprowadzone w ostatnich miesiącach.

Kluczowym punktem spotkania była wymiana pomysłów i planowanie przyszłych działań w ramach Sieci Bakhita. Pragniemy docierać do społeczeństwa z informacją na temat współczesnego niewolnictwa oraz form pomocy ofiarom handlu ludźmi, wszystkimi możliwymi drogami: przez umieszczanie linków na stronach internetowych, prowadzenie zajęć, prelekcji, przez tworzenie spotów, itp.

Rozważałyśmy także możliwość stworzenia domu dla kobiet, które w procesie terapii potrzebują uzdrowienia wewnętrznego, odbudowania własnej godności i rozpoczęcia nowego życia, jakie mogłyby odnaleźć w Bogu i we wspólnocie. Propozycja ta byłaby skierowana do osób otwartych na tego rodzaju pomoc.

Planujemy także kolejne szkolenie dla członków Sieci. Prawdopodobnie odbędzie się ono w Częstochowie, w przededniu wspomnienia św. Józefiny Bakhity (luty 2017 r.). Będzie to czas świadectw, warsztatów, nowych inspiracji, dzielenia się doświadczeniami i rozbudzania pasji, aby WYJŚĆ do tych, do których jesteśmy posłani. Jako że wiele osób z różnych stron Polski (i nie tylko) włączyło się w modlitewną inicjatywę Zamień noc w MOC Miłosierdzia, naszym pragnieniem jest zorganizowanie, tym razem WSPÓLNEGO, czuwania modlitewnego u stóp Maryi na Jasnej Górze.

Dzielimy z Wami nasze zamiary i plany w nadziei, że nas wspomożecie. Potrzebujemy różnego rodzaju wsparcia – od obecności, po bardzo konkretne posługi – tworzenie grafiki, filmików, prace redakcyjne, informatyczne, logistyczne, muzyczne, wsparcie materialne… Wachlarz możliwości jest jeszcze o wiele szerszy. Nie wiemy też, dokąd poprowadzi nas Duch święty, jakie nowe natchnienia, pomysły, inspiracje wleje w serca każdego z nas.

Jeśli, czytając tę prośbę wiesz, że mógłbyś/mogłabyś coś ofiarować, to napisz, skontaktuj się… Będziemy wdzięczni. Czekamy.

Prosimy Was także o modlitwę. Niech Sieć rośnie w liczbę i moc Ducha.

 

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -