Wiadomości

Profilaktyka - chronić siebie i innych

W Domu Matki Antoniny Mirskiej troska o godność kobiety jest jednym z podstawowych działań profilaktycznych. Profilaktyczny projekt „Nie jestem na sprzedaż” w naszym Ośrodku wciąż tętni życiem. W tym roku szkolnym zaczęliśmy już od września. Zajęcia profilaktyczne o handlu ludźmi wzbudziły w nas wiele refleksji.

Zajęcia edukacyjne wzbogacone zostały emisją filmów ukazujących kulisy tego procederu. Przygotowując się do Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi w październiku przez cały tydzień polecałyśmy w modlitwie ofiary handlu prowadząc rozważania różańcowe.

18 października w Domu Katolickim „ROMA” przygotowałyśmy projekcję filmu „Nikczemny handlarz dusz”. Ku naszej wielkiej radości przyszło wielu widzów. Uczennice biorące udział w projekcie wraz z s.Leonardą, w ramach wprowadzenia do filmu, wygłosiły krótką prelekcję na temat handlu ludźmi.

Po filmie zaprosiliśmy uczestników do wspólnej modlitwy za ofiary handlu ludźmi. Zorganizowałyśmy także wystawę informującą o tym procederze. W wystawie wykorzystałyśmy również prace plastyczne, które nasze uczennice przez kilka lat wcześniej przygotowywały w ramach konkursów. Na zakończenie każdy uczestnik miał możliwość porozmawiania, zaczerpnięcia informacji oraz zabrania obrazków z modlitwą oraz z numerami alarmowymi.

Kolejnym etapem naszego projektu był spektakl „Ku wolności” przygotowany w ramach zajęć teatralnych w naszym ośrodku. Jest to historia nastolatki wychowującej się w domu dziecka, która marzyła o lepszej przyszłości. Próbując swoich możliwości w reklamie, marzy o karierze modelki i aktorki. Nadarza jej się niezwykła okazja. Na jej drodze staje aktor, który obiecuje jej świetlaną przyszłość gwiazdy filmowej. Dziewczyna zrywa wszystkie kontakty i ślad po niej ginie.

Historia, którą przekazałyśmy może przydarzyć się każdemu. Przedstawienie ma charakter profilaktyczny i duchowy. Ukazuje ogromną walkę o człowieka między siłami dobra i zła. Mamy nadzieję, że każdy, kto obejrzał spektakl, zweryfikuje rzeczywistość wokół siebie, a w razie potrzeby będzie wiedział, jak działać w sytuacji wymagającej reakcji.

Przedstawienie obejrzeli mieszkańcy naszego miasta oraz młodzież należąca do Ruchu Apostolstwa Młodzieży. To jednak nie koniec naszych działań. Ufamy, że Maria Antonina Mirska Założycielka naszego Zgromadzenia poprowadzi nas razem z młodzieżą do kolejnych miejsc, by poprzez przedstawienie „Ku wolności” uwrażliwiać współczesny świat na problem współczesnych form niewolnictwa.

Więcej informacji:
http://www.mos-przemysl.pl/?start=10
http://www.mos-przemysl.pl/

 

     

     

     

   

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -