Wiadomości

Relikwie św. Bakhity u Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa

„Pan bardzo mnie ukochał: trzeba byśmy wszystkich kochali …
Konieczne jest współczucie oraz wybaczenie”
(św. J. Bakhita)

W dniach od 18.11.2018 r. do 13.01.2019 r. kilka wspólnot ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa miało zaszczyt gościć św. Józefinę Bakhita w znaku jej relikwii. Pierwszym domem, do którego peregrynowała święta była placówka sióstr w Warszawie. Było to w dniach 18.11 – 3.12.2018 r.

Kolejnym domem, do którego zawitała św. Bakhita była wspólnota sióstr Domu Prowincjalnego we Wrocławiu. Siostry z Wrocławia cieszyły się jej obecnością w dniach 4.12 – 18.12.2018 r. Wspólnota Sióstr z Częstochowy miała możliwość przyjęcia relikwii w terminie 19.12.2018 r. – 2.01.2019 r., zaś wspólnota w Bolesławcu Śląskim od 3.01 do 13.01.2019 r.

Siostry ze wspólnot naszego zgromadzenia zakonnego są wdzięczne Panu Bogu za czas spotkania i modlitwy z tą wspaniałą świętą, która zaznała w życiu więcej cierpienia niż szczęścia. A dziś jest wzorem, jak w chwilach trudnych nie utracić nadziei. Jak przejść przez życie przebaczając krzywdzicielom, jak kochać całym sercem pełniąc uczynki miłosierdzia i dobroci.

Obecność tej wielkiej świętej uwrażliwiła nas jeszcze mocniej na los i cierpienie naszych drogich bliźnich będących ofiarami niesprawiedliwości, wyzysku, handlu ludźmi, przemocy. Przez wstawiennictwo św. Józefiny modliłyśmy się za tysiące dziewcząt i kobiet będących ofiarami różnych form wyzysku, zniewolenia i niewolnictwa. Polecałyśmy Miłosiernemu Bogu intencje wszystkich osób cierpiących z powodu ucisku i przemocy, aby przy wsparciu ludzi dobrej woli mogli doznawać wolności wewnętrznej i zewnętrznej, pojednania i pokoju.

Święta Józefino, która przeszłaś bolesne doświadczenia zachowując uczciwość i nadzieję, powierzamy Twemu wstawiennictwu wszystkich potrzebujących Twojej pomocy na drodze uwolnienia i uzdrowienia. Polecamy też nasze wspólnoty z prośbą o wyproszenie nam nieustannego trwania w łasce Bożej oraz miłości i szacunku dla każdego człowieka.

Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa

    

    POINFORMUJ O NAS! 

Pomóż promować naszą stronę internetową i nasze dzieło. Wklej nasze logo lub banner na swoją stronę. Bóg zapłać!         -- KLIKNIJ TUTAJ  --

Numer naszego konta bankowego

58 1240 6292 1111 0011 0120 0591


 Zobacz mapę strony


Znajdź nas także:     

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) używane w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
- Polityka prywatności na naszej stronie -